english česky
Kategorie zboží
Přívěsky:
Keltské a germánské amulety
Magické talismany
Starověké a středověké symboly
Kříže a křesťanské symboly
Runy, Runové kameny
Indiánské amulety
Astrální znamení, zvěrokruh
(Nejen) Pánské šperky
Čínský zodiac
Kultovní symboly
Srdce a srdíčka
Slunce a sluníčka
Sloni a další zvířátka :-)
Inspirace - člověk
Monády
Řetízky s přívěsky
Pro děti a mládež
Odznaky - letadélka
Náhrdelníky s kamínky:
Ohnivá Carmen
Ancient - inspirace historií
Moře - azur
Jaro - květinové vzory
Slonová kost
Růžová romance
Šeherezádin ametyst
Semiramis - zelený nefrit
Ledová Královna
Tyrkys - barva oblohy
Nostalgie - starorůžová
Honey - odstíny hnědé
Náušnice kamínkové:
Ohnivá Carmen
Ancient - inspirace historií
Moře - azur
Jaro - květinové vzory
Slonová kost
Růžová romance
Semiramis - zelený nefrit
Ledová královna
Tyrkys - barva oblohy
Nostalgie - starorůžová
Honey - odstíny hnědé
Náramky s kamínky:
Ohnivá Carmen
Ancient - inspirace historií
Moře - azur
Jaro - květinové vzory
Slonová kost
Růžová romance
Šeherezádin ametyst
Semiramis - zelený nefrit
Ledová královna
Nostalgie - starorůžová
Exclusive:
Luxury - poslední kousky
Jezerní Paní
Artemis - bohyně lovu
Athéna - bohyně moudrosti
Persefona - kráska z podsvětí
Řetězy Andromeda
Afrodíta - bohyně lásky
Přívěsky
Brože:
Hlavičky
Postavy
Ptáčci, motýli, květiny
Elegantní kousky
Brož v soupravě
Vánoční ozdoby - doprodej:
drobné figurky
komplety
brože

 

Další informace
Obchodní podmínky
prázdný košík

0.00 Kč

Přívěsky - Keltské a germánské amulety

foto

Keltská spirála života Novinka

Bohatě vypracovaný keltský šperk představuje spirálu stočenou do tří ramen vycházejících ze společného středu. Symbol představuje spojení tří světů (pozemského, nebeského a podsvětního) a soustřeďuje jejich společné vědění a moudrost. Amulet je navázán na voskované šňůrce, která je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3,4 cm     Výrobní číslo: A/5

95.00 Kč ks   


foto

Keltský uzel stříbrný Novinka

Bohatě proplétaný keltský uzel jako jeden z typických symbolů Keltské kultury, tentokrát ve stříbrné úpravě. Kruh zde symbolizuje celistvost světa ve vší jeho krásné složitosti a rozmanitosti. Amulet je potažen vrstvou kvalitního stříbra a ošetřen pevným lakem. V ceně je zahrnuta černá voskovaná bavlněná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3,1 cm     Výrobní číslo: CA 19 st

110.00 Kč ks   


foto

Keltský uzel velký Novinka

Základem druidismu byly tři světy. Střední tedy pozemský svět, Dolní neboli Jiný svět, ve kterém žijí duše našich zemřelých předků a ve třetím - Horním světě žijí Mistři. Masivní amulet. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4 x 3,2 cm     Výrobní číslo: A/19

110.00 Kč ks   


foto

Ornament - bestie Novinka

Keltský proplétaný ornament, v jehož tvaru lze vyčíst obrys divokého zvířete - bestie. Amulet otevírá zákoutí duše, která jsou ve spojení s divokou přírodou, dává nositeli vůli žít v souladu s přírodními zákony a sílu úspěšně vybojovat své bitvy. V ceně je zahrnuta černá voskovaná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 3,8 x 2,1 cm     Výrobní číslo: CA 05

85.00 Kč ks   


foto

Runový kruh z Islandu Novinka

Vikingský Helm of Awe, čili Kormidlo, které vzbuzuje úctu, je starý severský symbol objevující se ve starodávných legendách. Zejména na Islandu je velice populární. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,4 cm     Výrobní číslo: AM 10

75.00 Kč ks   


foto

Studánka moudrosti Novinka

Typický keltský čtyřstranný proplétaný amulet, zdobený modrou pryskyřicí. Symbolizuje moudrost vzdělaných Druidů. Modrá barva znamená schopnost lidského ducha pozvednout se k vyšším sférám. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3,1 cm     Výrobní číslo: CA 03

95.00 Kč ks   


foto

Symbol Draka I Novinka

Fascinující okřídlený drak je symbolem síly a odvahy. Umocňuje vůdčí schopnosti a čistotu. Amulet je dodáván navěšený na černé voskované šňůrce. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 6,5 x 4,5 cm     Výrobní číslo: A/10

110.00 Kč ks   


foto

Symbol Draka II Novinka

Fascinující okřídlený drak je symbolem síly a odvahy. Umocňuje vůdčí schopnosti a čistotu. Amulet je dodáván navěšený na černé voskované šňůrce. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 7 x 4,7 cm     Výrobní číslo: A/10x

110.00 Kč ks   


foto

Tetragon modrý Novinka

Keltský amulet zdobený modrou pryskyřicí a typickým keltským proplétáním znázorňuje čtyři roční období, které určují koloběh přírody a kterým se musí vše na Zemi přizpůsobit. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč. Amulet je navěšen na černé voskované šňůrce.

Rozměr: ø 3 cm     Výrobní číslo: CA 16

90.00 Kč ks   


foto

Thorovo kladivo Novinka

Mocná zbraň Thóra, Hromovládce, syna nejvyššího boha Ódina. Thór vrhá své kladivo v podobě blesku na zem a to se mu po dopadu vrací zpět do ruky. Šikovný kladivo :) Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4 x 3 cm     Výrobní číslo: A/8

95.00 Kč ks   


foto

Cernunn - bůh lesa

Amulet zobrazující Keltského boha Cernunna, boha lesů. Bývá zobrazován s parožím na hlavě a je považován za patrona lesní vysoké zvěře.  Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

 

Rozměr: 4,6 x 3,6 cm     Výrobní číslo: A/9

95.00 Kč ks   


foto

Eponiny koně

Keltská bohyně Epona má původ v Galii (podle galského epo- "kůň") Byla uctívána jako domácí bohyně chovatelů koní, měla ochraňovat také jezdce a jejich koně, obecněji pak jako bohyně hojnosti a prosperity (v Burgundsku). Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,6 cm     Výrobní číslo: AM 03

80.00 Kč ks   


foto

Gordický uzel

Král Gordius uvázal vůz slunečního boha v chrámě uzlem, který nikdo nedokázal rozvázat. Teprve mladý Alexandr Veliký se s uzlem nepáral a prostě jej mečem přesekl. Amulet je zdoben modrou pryskyřicí a navázán na šňůrce.  Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,3 cm     Výrobní číslo: CA 13

85.00 Kč ks   


foto

Hadí klubko

Hadi byli v keltské mytologii ztělesněním stínů a duchů, tajemného neznáma. Byli též spojováni s léčitelstvím. Jaká výzva pro vzdělané druidy podmanit si hadí sílu! Amulet hadí klubko je dodáván včetně černé voskované šňůrky. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4,5 x 3,5 cm     Výrobní číslo: A/4

100.00 Kč ks   


foto

Keltské volavky malé

Labutě, volavky, jeřábi - tito vznešení ptáci měli u starodávných Keltů významné postavení. Bohatě zdobený proplétaný amulet vzdává těmto zástupcům ptačí říše hold. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4,8 x 2,2 cm     Výrobní číslo: A/3x

80.00 Kč ks   


foto

Keltské volavky velké

Labutě, volavky, jeřábi - tito vznešení ptáci měli u starodávných Keltů významné postavení. Bohatě zdobený proplétaný amulet vzdává těmto zástupcům ptačí říše hold.  Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

 

Rozměr: 6,5 x 3 cm     Výrobní číslo: A/3

90.00 Kč ks   


foto

Keltský kříž

Keltský kříž nebo také kruhový kříž symbolizuje most do jiného světa (Annwn) a cestu k vyšší energii a znalostem. Na všech ramenech kříže je patrné typické keltské ozdobné proplétání. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

 

Rozměr: ø 4 cm     Výrobní číslo: A/11

100.00 Kč ks   


foto

Keltský kříž - Čtyři lilie

Čtyři ornamentálně propletené liliové květy v keltském kříži. Zde je patrné propojení tradičních keltských ornamentů se symbolem nadcházejícího úsvitu křesťanství. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

 

Rozměr: 2,8 x 2,6 cm     Výrobní číslo: AM 02

80.00 Kč ks   


foto

Keltský kříž kruhový

Keltský kruhový kříž je symbolem raného křesťanství Keltů, ale původně to prý byl kříž plodnosti. Kříž byla mužská rozmnožovací síla a kruh ženská. Amulet je ručně vystínován a opatřen černou bavlněnou šňůrkou. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 5,4 x 3,2 cm     Výrobní číslo: CA 15

95.00 Kč ks   


foto

Keltský kříž modrý

Stejnoramenný keltský kříž zdobený proplétáním má ve středu kosočtvercovou vitráž vyplněnou modrou pryskyřicí. Modrá barva rozvíjí ducha a pozvedá mysl k nebesům.  Amulet je ručně stínován. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 3,5 x 3,2 cm     Výrobní číslo: CA 12

95.00 Kč ks   


foto

Keltský proplétaný kříž

Kříž se středem zdobeným modrou pryskyřicí je vytvořen typickým keltským proplétáním. Snoubí se zde staré keltské umění s nově příchozí křesťanskou vírou. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4 x 4 cm     Výrobní číslo: CA 07

90.00 Kč ks   


foto

Keltský uzel kruhový

Bohatě proplétaný keltský uzel jako jeden z typických symbolů Keltské kultury. Kruh zde symbolizuje celistvost světa ve vší jeho krásné složitosti a rozmanitosti. Amulet je patinován vrstvičkou antimonu, ručně vystínován a ošetřen matným lakem. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3,1 cm     Výrobní číslo: CA 19

85.00 Kč ks   


foto

Keltský uzel proplétaný

Jeden z bohatě proplétaných keltských ornamentálních uzlů je veden do čtyř světových stran.  Amulet upevňuje člověku jeho stabilní místo na Zemi, ale zároveň jej otevírá novým vlivům. Je zhotoven ze slitiny cínu a patinován. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 2,8 x 2,9 cm     Výrobní číslo: CA 11

80.00 Kč ks   


foto

Kříž prosperity

Kříž znázorňující hojnost a bohatství. Oslavuje domov a životadárnou zemi s dostatečnou zásobou vody, jídla, zvěře a útulných bezpečných obydlí. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 3 x 3 cm     Výrobní číslo: CA 04

80.00 Kč ks   


foto

Křižovatky života

Čtyřstranný typicky propletený amulet symbolizuje směry čtyř světových stran a pomáhá člověku orientovat se na spletité cestě životem. Amulet je ručně vystínován, patinován a opatřen černou voskovanou šňůrkou. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4 x3,6 cm     Výrobní číslo: CA 17

85.00 Kč ks   


foto

Magie stromu

Starověcí Keltové uctívali stromy a jejich životadárnou sílu a dlouhověkou moudrost. Mezi významné stromy patřila jabloň, dub, jasan, tis a ctěno bylo rovněž jmelí pro svou léčivou sílu.V ceně je zahrnuta černá voskovaná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

 

Rozměr: 3 x 2,3 cm     Výrobní číslo: AM 21

90.00 Kč ks   


foto

Meč Jezerní paní

Meč inspirovaný legendami o králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu. Meč Excalibur byl darem Jezerní paní a čaroděj Merlin jej směl předat pouze člověku královské krve a ušlechtilé mysli. V ceně amuletu je zahrnuta černá voskovaná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 7,5 x 2 cm     Výrobní číslo: A/7

95.00 Kč ks   


foto

Mořský koník

Mořský koníček byl v keltském světě jedním z oblíbených živočichů. Jako zástupce rybí říše byl obdivován pro svou krásu a neobvyklý tvar. Je vyroben ze slitiny cínu, potažen černou patinou a ozdoben šesti křišťálovými kamínky. Dodáván je včetně černé voskované šňůrky. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 3,1 x 1,9 cm     Výrobní číslo: A/18

85.00 Kč ks   


foto

Netvor

Bájný ještěr ve zcela moderním až technickém pojetí. Zobrazení hrůzu budící příšery dává člověku sílu překonat svůj strach a převzít netvorovu moc do svých rukou. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 4,3 x 1,4 cm     Výrobní číslo: AM 24

75.00 Kč ks   


foto

Sluneční amulet

Slunce představuje nejen v keltské mytologii životadárnou sílu a bývá spojováno s nejvyšším božstvím. Amulet přináší do duše světlo a hřejivé teplo.   Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,5 cm     Výrobní číslo: AM 19

75.00 Kč ks   


foto

Srdce modré

Keltské srdce s proplétáním, zdobené modrou pryskyřicí, je všeobecně chápáno jako symbol lásky, věrnosti a upřímnosti. V ceně amuletu je zahrnuta černá voskovaná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 3 x 2,5 cm     Výrobní číslo: CA 08

85.00 Kč ks   


foto

Štít Triskelion - malý

Ozdobný štít s keltským Triskelionem v menší variantě. Triskelion se stal později symbolem Sicílie, Bretaně a ostrova Man. V Řecku byl spojován s během a hrami a byl zobrazen na štítě vítězů. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3 cm     Výrobní číslo: A/2x

80.00 Kč ks   


foto

Štít Triskelion - velký

Ozdobný štít s keltským Triskelionem větší verze. Podle některých pramenů původně keltský Triskelion se stal později symbolem Sicílie, Bretaně a ostrova Man. V Řecku byl spojován s během a hrami a byl zobrazen na štítě vítězů.  Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 3,9 cm     Výrobní číslo: A/2

95.00 Kč ks   


foto

Tři světy

Typická keltská spirála stočená do tří "ramen", symbolizuje tři keltské světy známé z učení druidů. Svět bohů, pozemský svět a svět, kam odcházejí duše zemřelých. V ceně je zahrnuta silná černá voskovaná šňůrka. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,5 cm     Výrobní číslo: AM 22

80.00 Kč ks   


foto

Triskelion

Symbol Triskelion je možné spojovat s druidským spojením tří spirál, je tedy možné uvažovat o keltském původu. Ale je pravda, že symbol se objevoval již na mykénských plavidlech a byl vyražen na syrakuských řeckých mincích (4.st. př.n.l.) Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,4 cm     Výrobní číslo: AM 15

75.00 Kč ks   


foto

Trojúhelník proplétaný

Drobný keltský uzel ve tvaru trojúhelníku. Ornamentální a symbolické uzly však používaly mnohé starší kultury. Z různých zdrojů vyplývá, že uzly pocházejí z koptského Egypta a do Evropy se dostaly skrze křesťanské spisy v 5.století. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: 2,7 x 2,3 cm     Výrobní číslo: CA 10

70.00 Kč ks   


foto

Živly Země

Amulet, jež znázorňuje čtyři základní živly na naší planetě. Oheň, vodu, vzduch a životodárnou zemi. Vlastností amuletu je dávat člověku pocit sounáležitosti se světem a vůli žít podle přírodních zákonů. Černá bavlněná šňůrka je zahrnuta v ceně. Pokud si přejete namísto šňůrky kožený řeminek hranatého profilu (cca 100 cm), prosím, uveďte požadavek do poznámky. Příplatek za kožený řemínek je 5 Kč.

Rozměr: ø 2,6 cm     Výrobní číslo: AM 13

80.00 Kč ks   
© 2008 Design M - Jindřichovská 8, Jablonecké Paseky, 466 02 Jablonec nad Nisou, tel: 606 80 63 63, e-mail: info@design-m.cz tvorba www stránek: jezek-web.com